wtorek, 23 sierpnia 2016

Jak ukryć szew przy dekolcie - DIY

Tą instrukcję zamieściłam już w poście o liściastej bluzce, zupełnie na samym dole długaśnego wpisu. Myślę więc, że będzie bardziej czytelna i łatwiejsza do znalezienia jako osobny wpis :)


Oryginalny tutorial znajdziecie na blogu Hamburgerliebe. Dla tych, którzy nie znają niemieckiego, a same zdjęcia nic im nie mówią, postanowiłam krótko opisać jak ukryć szew przy plisie wykańczającej podkrój szyi.


Instrukcję przyszywania plisy dekoltu znajdziecie w moim wcześniejszym wpisie - tutaj.


Jeszcze przed wszyciem ściągacza należy przygotować pasek z cienkiej dzianiny o długości od jednego szwu ramienia, do drugiego, a szerokości takiej, aby dało radę owinąć go dookoła zapasu na szew  przy dekolcie (ja tnę na ogół troszkę węższy pasek, niż szerokość docelowej plisy).


Następnie ujmujemy razem dekolt, plisę i pasek (prawą stroną do plisy) i przyszywamy, tak jak byśmy przyszywali normalnie ściągacz. Taką zszytą kanapkę widać po prawej stronie powyższego zdjęcia.
W następnym kroku musimy owinąć dzianinowym paskiem zapas szwu, chowając jego drugi brzeg pod zapas. Trochę masło maślane, ale na zdjęciu najlepiej widać o co chodzi :)
I na koniec całość przeszywamy przy brzegu lamówki. Wystarczy przestębnować, nie musi to być ścieg elastyczny, bo lamówkę przyszywamy tylko na krótkim odcinku plisy (od jednego ramienia, do drugiego), a cała reszta wokół dekoltu zostaje elastyczna i może pracować przy przeciąganiu bluzki przez głowę.

W ten sposób wykończyłam też dekolty w lisich bluzach.


Lamówka może być w takim samym kolorze, lub kontrastowa, co daje ciekawe efekty.


Prawda, że tak schowany szew prezentuje się fachowo? :) Jeśli skorzystacie z tego tutka, to będzie mi miło, jeśli pochwalicie się efektami w komentarzach!

7 komentarzy:

 1. Tego mi brakowało przy szyciu koszulek - z pewnością skorzystam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super musze sprobowac ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję! Nareszcie wiem, jak to zdobić! Myślisz, że można też to zrobić po wszyciu ściągacza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można. Po prostu będzie dodatkowy szew

   Usuń
 4. Dzięki Ci za ten wpis ;) Siadłam do komputera z myślą, że zmarnuję godzinę na bezowocne poszukiwania a tu taki tutek mi wskoczył od razu ;D

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...