piątek, 27 listopada 2015

Wymianka z tatą :)

Czasami wymieniam się swoimi wytworami z innymi utalentowanymi rękodzielniczkami. A tym razem dokonałam wymiany z własnym tatą :)


Ja tacie uszyłam torbę, a on mi zrobił stojak na duże szpulki do mojej domowej maszyny.

Tata na emeryturze znalazł sobie hobby - konstruowanie i latanie modelami szybowców. Gdy idzie na pobliskie pole polatać, to ma problem z przeniesieniem i szybowca i całkiem sporych gabarytów nadajnika. Obie rzeczy są wysoce nieporęczne.


Poprosił mnie więc, o uszycie odpowiedniego pokrowca. Wzięłam miarę i zabrałam się za szycie. Ze skrawków po zmniejszaniu poszewek na poduszki uszyłam środek i przepikowałam z ociepliną. Na zewnątrz dałam sztuczny zamsz, który jest dość gruby i wytrzymały.


I wszystko by było pięknie, tylko krojąc materiał pomyliłam wymiary i szerokość dna dodałam do wysokości, zamiast do długości. Tja. Na szczęście, biorąc miarę, dodałam takie zapasy (zawsze boję się, że wyjdzie za ciasna), że pokrowiec wyszedł jeszcze za duży :)


Dla wygody w noszeniu dodałam jeszcze uchwyty i wyszła właściwie z tego torebka :) Tata stwierdził, że mu uszyłam damską torebkę :) A starałam się dobrać męskie materiały. No ale damska, czy nie damska, grunt, że swoją funkcję spełnia i w ostateczności tata zadowolony!


Ja z kolei szukałam w necie jakiegoś sensownego stojaka na duże szpulki do maszyny. Mam sporo dużych szpulek i często je wykorzystuję do szycia nie tylko na overloku. Niestety, postawione luzem przy maszynie lubią się przewracać i plątać nić. Podesłałam tacie zdjęcie takiego stojaka znalezione w necie i zobaczcie, jakie cudo dostałam:


Stojak się sprawdza super. Szpulka się nie przewraca, nitka jest równo prowadzona, a do tego to jest niezły recykling :)


Co Wy na taką wymiankę? :D

4 komentarze:

  1. Zacna wymianka :D
    Ja jak na razie wymieniłam się z moim tatą w sposób następujący:
    Ja tacie torta bezowego do pracy a tata mi świeże rybki :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Obie rzeczy super :) torba faktycznie trochę damska, ale szybowiec na pewno odwróci od tego uwagę ;)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...