poniedziałek, 16 września 2013

Co powstało ze skrawków? (1)

Czas na wykonanie Nitkowego zadania mija nieubłaganie, więc pokazuję co udało mi się zdziałać. A że trochę udało mi się już stworzyć, więc będzie opowieść w odcinkach :)
Zabawa była naprawdę przednia! Nawet nie sądziłam, że jestem zdolna do aż takiej kreatywności :D

Na pierwszy rzut poszła dzianina swetrowa i gruba dresowa. W obu się po prostu zakochałam od pierwszego wejrzenia i od razu wiedziałam do czego je wykorzystam! Powstała przytulanka dla Młodej Skrzetuskiej - "Pani Ząbek". Tak mi się samo skojarzyło, gdy jeszcze przed założeniem sweterka widać było biały korzeń :)

Z moich zapasów dodałam tylko wypełnienie, guziki na oczy, kryzę i czułki. Wszystko to pełny recykling - czułki to odcięte gumki z kapci Młodej, a koronka została odcięta z rajstop. Nie wiem, co za bystry producent wymyślił, żeby rajstopy dla leżącego niemowlaka miały na tyłku falbanki! Wszystko poszło pod nożyczki, Młoda zyskała wygodne rajstopki, a mama ładną koronkę do przyszłego wykorzystania, hi hi.


Zobaczcie jakie fajne głębokie kolory mają Nitkowe guziki:


Testy konsumenckie wykazały spore zainteresowanie, aczkolwiek chwilowe :)


A tak przy okazji, to Panią ząbek zgłosiłam na maskotkowe wyzwanie w Art Piaskownicy. To mój pierwszy raz, więc trzymajcie kciuki! :D
W skrawkach było też kilka dzianinowych paseczków, zbyt wąskich na uszycie czegokolwiek, więc je zaplotłam :)


Powstała krótka smycz do karty wejściowej do pracy. Klasyczne smycze są zdecydowanie za długie i się wszędzie plączą i haczą. A że nawet żeby wyjść do kibelka trzeba zabrać kartę ze sobą, a potem z braku kieszeni w spodniach trzeba ją gdzieś zawiesić to miałam palącą potrzebę wyprodukowania jakiejś krótszej pętelki.


Odszukałam w zapasach przydasiowych stary karabińczyk, dodałam szerszą, usztywnioną różową tasiemkę i voila!

Sprawdza się idealnie :D

cdn...

3 komentarze:

  1. Obserwujemy, wzdychamy i podziwiamy, zmiany zauważamy i serdecznie pozdrawiamy z Lublina

    Kowale

    Mała jest urocza :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, ale Ci pięknie wychodzi to wykorzystywanie skrawków, gratuluję pomysłowości. Pani Ząbek przeurocza. I ta kryza, super. :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...