środa, 3 kwietnia 2013

Krwiste Razempetki ukończone

Moje pierwsze w życiu skarpetki robione od palców są już skończone i zdatne do użytku. Hip hip, hura!


Robiłam je w ramach razemrobienia u Intensywnie Kreatywnej. Gorąco polecam jej lekcje, bo są naprawdę świetnie przygotowane. Można krok po kroku wszystko sobie obejrzeć i przeczytać, więc człowiek nie musi się zastanawiać 'co autor miał na myśli' i kombinować po swojemu.


Włóczka z zapasów po przodkach - gruba i ciepła straszliwie.
Druty 3,5mm.. Wzór według Intensywnie Kreatywnej, lekko zmodyfikowany.


Skarpetki są rozpoczęte od palców. Dało to bardzo ładne wykończenie, a metoda jest rzeczywiście bardzo prosta. Na pewno wykorzystam ją przy robieniu innych rzeczy.


Natomiast pięty były formowane rzędami skróconymi. Może na złożonych skarpetkach pięta wygląda dziwnie, ale na nodze układa się świetnie. Udało mi się nawet trafić idealnie w rozmiar :)Wzór na skarpetce to ciekawy warkocz (na swój użytek nazwałam go kłosem :), a boczne mini warkoczyki są robione ściegiem patentowym. Przynajmniej teraz już wiem, jak się go robi na okrągło :) Z tyłu motyw jest powtórzony.A najlepsze z tego wszystkiego było to, że mogłam robić dwie skarpetki na raz i uniknęłam pomyłek i późniejszego zniechęcenia ponownym robieniem tego samego!


A na drutach już się dzieje rozpinany sweterek (z krótkimi rękawami). Tak, tak, może w końcu uda mi się w końcu zrobić do końca sweterek dla siebie (bo zawsze kończyłam dzieło w połowie drugiego rękawa :)

6 komentarzy:

 1. Świetna nazwa - stopogrzejki! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Doskonałe! O kolorze nie wspomnę, bo czerwone mnie się podoba zawsze i wszystko :)))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Skarpety pierwsza klasa! Aż szkoda ukrywać w bucie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję pięknie. To będą domowo-łóżkowe stopogrzejki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. już czuje jak w nich cieplutko :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...