wtorek, 2 września 2014

Przedszkolaczek

Tak, i u nas czas szybko leci i nasza Młoda już przestała być malutka :) Od wczoraj poszła do przedszkola! Jak przedszkole, to wiadomo kapcie, ubrania na zmianę itp. No przecież nie będzie tych rzeczy nosić w reklamówce!!! To matka prędziutko uszyła dwa stylowe woreczki :)


Jeden mniejszy na papcie, drugi większy na ubrania na zmianę. Motywem przewodnim są kropki i kółka, co by nie było zbyt pstrokato i jednocześnie, żeby Młodej łatwiej było rozpoznać swoją własność (kapcie też ma granatowe w białe grochy :))


Przy naszywaniu kółek skorzystałam ze świetnego tutorialu znalezionego na blogu Celinum.(Swoją drogą zamierzam uszyć taką matę dla przyszłego Młodego, więc wprawki były jak najbardziej potrzebne!)


Zawsze miałam zagwostkę, jak ładnie uszyć tunel na sznurek, żeby było estetycznie i praktycznie. Tym razem pomógł mi ten tutek. Dodatkowo wszystkie szwy wewnątrz worków pochowałam szyjąc ściegiem francuskim (chyba to się tak nazywa). Wyszło ładnie - żadne nitki się nie strzępią i nie dyndają. Dodatkowo sznurki unieruchomiłam na dole worków pętelkami z tasiemek (oczywiście też w kropki :) Teraz Młoda nie chce wyjść do przedszkola bez swojego worka przewieszonego przez ramię! W dodatku się upiera, żeby kapcie w nim nosić i musiałam wczoraj użyć całych swoich zdolności negocjacyjnych, żeby ją przekonać do pozostawienia kapci w jej szafce w przedszkolu :)


Oby jej się spodobało w przedszkolu i chętnie chodziła! (Młoda twierdzi, że idzie do przedszkola pracować, a jak się pytam na czym polega jej praca, to mówi, że się bawi! :)

1 komentarz:

  1. Przepiękne woreczki! I super wprawka do maty, która jest genialna! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...