wtorek, 17 kwietnia 2018

Jak uszyć bluzę dla dziecka - tutorial - diy

W pierwszym poście w tym roku (z przeglądem zeszłorocznych uszytków dla dzieci) wspomniałam o akcji, którą przeprowadziłam na facebooku, w której wspólnie szyłyśmy bluzę dla dzieci. Przy tej okazji powstała bardzo szczegółowa instrukcja szycia.


Instrukcja jest napisana z myślą o osobach początkujących - szczegółowo wyjaśniam jak szyć dzianiny (nawet bez owerloka), dowiecie się także, jak zdekatyzować materiał. Zapraszam do lektury!

Na początek kilka słów o wykroju: na wspólne szycie wybrałam darmowy wykrój na bluzę MiniMars autorstwa AefflynS: http://bit.ly/aefflyns_blogspot_com (Licencja CC BY-NC-SA 4.0)
Jest dostępny w szerokiej rozmiarówce 62-128. Możecie go pobrać klikając w link: http://bit.ly/minimarsAle tak na dobrą sprawę, to możecie szyć z dowolnego wykroju, bo ogólne zasady są takie same!


Jeśli pierwszy raz macie do czynienia z wykrojem pobranym z internetu, możecie czuć się lekko zagubieni w natłoku tych wszystkich kartek, z którymi nie wiadomo co począć. O tym jak go wydrukować i posklejać dowiecie się z tej notatki:


A co dokładnie będzie potrzebne do uszycia bluzy?
1 metr dresówki pętelki. W tym projekcie najbardziej
efektowne będzie połączenie dzianiny gładkiej i wzorzystej, więc najlepiej będzie, gdy kupicie po 0,5m każdej
Ściągacz (są różnej szerokości, więc trudno podać dokładną ilość - 30 cm starczy na pewno)
2 guziki i kawałek sznurka/tasiemki/skrawki cienkiej dzianiny na pętelki
Do tego oczywiście wszystkie akcesoria krawieckie, typu nici, nożyczki, szpilki.Każdy materiał zawierający włókna naturalne (bawełna), należy przed szyciem zdekatyzować, aby uniknąć skurczenia gotowego wyrobu. O tym, jak ja to robię dowiecie się z poniższej notatki:


Mamy już przygotowany wykrój i zdekatyzowany materiał, możemy się zabrać za krojenie. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w tej notatce:Jeśli jesteście na początku swojej przygody z szyciem dzianin, to pewnie nie macie owerloka i zastanawiacie się, czy na zwykłej maszynie da radę uszyć dluzę dresową? O tym, jak to zrobić przeczytacie poniżej:


Macie już zdekatyzowany i skrojony materiał, wiecie też w jaki sposób go szyć nawet bez owerloka, przejdźmy więc do meritum :) Kolejna notatka zawiera instrukcję krok po kroku zszywania elementów bluzy:Już macie wszystko pozszywane? No to zostało nam jeszcze wykończenie bluzy, czyli wszycie komina i ściągaczy. Wisienką na torcie będzie przyszycie guziczków. Zapraszam do lektury ostatniej notatki:I jak? Wszystko jasne? Mam nadzieję, że jeśli do tej pory baliście się szycia dzianin, to powyższym tutorialem przekonałam Was, że to nic trudnego i każdy może uszyć oryginalną bluzę dla swojego dziecka!
A jeśli nabraliście ochoty na wspólne szycie spodni dresowych, to zapraszam do obserwowania mojej strony na FB, bo niedługo rusza kolejna akcja wspólnego szycia! Zapraszam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...